Suriyeli Mültecilerin Kırılgan Hayatları: Göç, Vatandaşlık ve Türkiye’de Geçici Koruma – Prof. Dr. Feyzi Baban – 25 Kasım 2021, Perşembe, saat 18.00

25 Kasım 2021, Perşembe, saat 18.00

Kayıt için: https://forms.gle/HKi8EisZ6pcgB4id6

Seminer Dili: Türkçe

Bu seminer serisi gar ve ifea-amimo tarafından düzenlenmektedir

Türkiye’de sekiz yıla yakın bir süredir yaşamakta olan Suriye’li mültecilerin günlük hayatlarında yaşadıkları kırılganlık birbirinden bağımsız olmayan siyasi ve hukuki katmanlardan oluşan ve “kırılganlığın mimarisi” olarak adlandırılabilecek yapısal bir çerçeve ile anlaşılabilir.  Bu konuşmada Suriyeli mültecilerin Türkiye’deki hayatlarının kırılganlığını altı yıl boyunca izlediğimiz araştırmanın bulgularını sunarak, yukarıda bahsedilen “kırılganlığın mimarisi” kavramı çerçevesinde Suriyeli mültecilerin Türkiye toplumuna uyumu ve bu süreçte karşılaştıkları zorluklar anlatılacaktır.

Prof. Dr. Feyzi Baban Lisans ve Master eğitimini Bogazici Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde aldıktan sonra Doktora derecesini Kanada Carleton Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden almıştır.  Halen Kanada da Trent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası Kalkınma Bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.  Uzmanlık alanı Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Teorisi olup vatandaşlık, göç ve çok kültürlülük konularında araştırmalar yürütmektedir.  “The Precarious Lives of Syrians: Migration, Citizenship and Temporary Protection in Turkey”( Kim Rygiel ve Suzan İlcan ile birlikte) ve  Fostering Pluralism Through Solidarity Activism in Europe: Everyday Encounters with Newcomers (Kim Rygiel ile birlikte) kitaplarına ek olarak makaleleri bir çok kitap ve Journal of Ethnic and Migration Studies, Citizenship Studies, European Journal of Social Theory, Global Society ve Studies in Political Economy  isimli akademik dergilerde yayınlanmıştır. 


Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search