Güncel Göç Meseleler 6. « Bir göç mahallesi olarak Kumkapı’da barınmak » (Kristen Biehl) Perşembe 29 Mart 2018 18:00, Cezayir Salonu

“Migration and Mobility” axis (aMiMo) of the French Institute for Anatolian Studies is glad to announce the first talk in the Current Issues on Migration seminar series, held in collaboration with the Migration Studies Association (GAR).

Current Issues on Migration seminar series aims to bring together social scientists and members of the civil society to present and discuss each month an issue related to international migration and mobilities in Turkey.

Bir göç mahallesi olarak Kumkapı’da barınmak
Perşembe 30 Kasım 2017 18:00
Dr. Kristen Biehl

Dr. Kristen Biehl göç ve kent çalışmaları konusunda uzmanlaşmış bir antropologdur. Son on yıldır, hem akademik hem de profesyonel olarak Türkiye’de göç ve iltica alanlarında derinlemesine araştırmalar yapmakta, birçok farklı göç ve göçmen toplulukları, sivil toplum örgütleri ve devlet kurumlarıyla çalışmaktadır. Biehl’in ilgi alanları Türkiye’deki iltica politikalarının günlük yaşama etkisinin yanı sıra, göç ve çeşitlilik sürecinin şehir toplumu ve mekanında yarattığı değişimlerdir.

Bu seminer, Kristen Biehl’in Oxford Üniversitesi’nde sosyal ve kültürel antropoloji alanında tamamladığı doktora tezine dayanmaktadır. Kumkapı örneğinde göç ve barınma ilişkisinin irdeleneceği bu sunumda çok çeşitli kültürel ve sosyal biraradalıkların, kentsel alanlardaki etkileri ele alınacaktır.

Konuşma dili : Türkçe
Yer : Cezayir Salonu
Hayriye Cad. No: 12 Galatasaray


Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search