Güncel Göç Meseleler 7. « Suriyeli Göçmen İşçilerin İstanbul Ölçeğinde Tekstil Sektörü Emek Piyasasına Eklemlenmeleri ve Etkileri » (Kristen Biehl) Perşembe 26 Nisan 2018 18:00, Cezayir Salonu

“Migration and Mobility” axis (aMiMo) of the French Institute for Anatolian Studies is glad to announce the first talk in the Current Issues on Migration seminar series, held in collaboration with the Migration Studies Association (GAR).

Current Issues on Migration seminar series aims to bring together social scientists and members of the civil society to present and discuss each month an issue related to international migration and mobilities in Turkey.

Suriyeli Göçmen İşçilerin İstanbul Ölçeğinde Tekstil Sektörü Emek Piyasasına Eklemlenmeleri ve Etkileri
Perşembe 26 Nisan 2018 18:00
Dr. Cemal Salman

Kasım 2015-Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ertan Erol ve Araştırma Görevlileri A. Ezgi Akyol, İpek Gümüşcan, Mustafa Kahveci, Kıvanç Y. Mısırlı, Pedriye Mutlu, Ezgi Pınar ve Cemal Salman, İstanbul’un 11 ilçesinde, tekstil sektörü özelinde 600 işçi ile saha çalışması gerçekleştirmişlerdir. Bu seminerde bu araştırmanın bulguları sunulacaktır: Suriyeli göçmen işçilerin sektöre ve çalışma ortamına eklemlenmeleri süreci, çalışma şartları ve emek piyasasına katılımının etkileri, Suriyeli ve Türkiyeli işçilerin karşılıklı deneyimi ile birlikte ele alınacaktır.

Araştırma ekibi adına sunumu gerçekleştirecek olan Cemal Salman, doktorasını Alevi kimliğinin göç ve kentleşme sürecinde dönüşümü üzerine yapmıştır. Hâlihazırda kentleşme, göç, mekân kuramı ve politikası, Alevi kimliği ve toplumsal hafıza konularında çalışmaktadır.

Konuşma dili : Türkçe
Yer : Cezayir Salonu
Hayriye Cad. No: 12 Galatasaray


Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search